Rodzina

Pier Giorgio Frassati był synem Adelajdy Ametis, malarki oraz Alfreda Frassatiego, wpływowego dziennikarza włoskiego i polityka. Miał też młodszą o rok siostrę – Lucianę.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że rodzina Frassatich miała też drugą córkę, Eldę. Urodziła się ona przed narodzinami Pier Giorgio i zmarła w wieku 8 miesięcy.

Pier Giorgio miał bardzo zażyłą więź ze swoją ciotką, Eleną Ametis. Mieszkała ona z Frassatimi pod jednym dachem i przez wiele lat pomagała zajmować się gospodarstwem domowym. Siostry Ametis miały jeszcze jedną siostrę, Emilię, która zmarła w wieku 20 lat na niespodziewany atak serca.

Tata Pier Giorgio, Alfred Frassati, miał dwie siostry: Emmę i Giuliettę oraz brata: Pietro. Podobnie jak jego żona, przeżył śmierć swojej siostry Emmy, która została zamordowana przez narzeczonego. Honorując jej pamięć, ogród w Pollone, letniej rezydencji Frassatich, nazwano jej imieniem.

Dziadkami Pier Giorgio byli Francesco i Linda Ametis (od strony mamy) oraz Pietro i Giuseppina Frassati (od strony taty).

Źródło: https://frassatiusa.org/

Tłumaczenie: Fundacja Ku Górze!