WARSZAWA

W Warszawie zajmujemy się głównie organizacją spotkań i konferencji o naszym patronie.

W grudniu 2020 r. spotkaliśmy się z grupą Ruch Światło-Życie w DA św. Anna. W okresie adwentowym chcieliśmy pokazać bl. Pier Giorgio jako młodego człowieka, na którym warto się wzorować.

Spotkanie odbyło się pod hasłem: Czuwać ku… Wspólnie z uczestnikami zwróciliśmy uwagę na to, że czuwanie jak Frassati nie jest bezczynnym czekaniem, ale konkretnym działaniem, które należy codziennie podejmować.

Dziękujemy za Waszą aktywność i zaproszenie!

W lipcu odbyło się również spotkanie z okazji wspomnienia bł. Pier Giorgio Frassatiego pod hasłem: Frassati! Życie, które głosi. Wszystkich chętnych zaprosiliśmy najpierw na Mszę św. do kościoła oo. Dominikanów na warszawskim Służewie, a później na konferencję, po której była również możliwość modlitwy przy relikwiach bł. Pier Giorgio.

Na przełomie czerwca i lipca zorganizowaliśmy również cykl trzech spotkań o naszym patronie, który przybliżył słuchaczom kolejne części życia Frassatiego. W spotkaniach można było uczestniczyć przez link udostępniany na naszym facebooku.

I tak na spotkaniu: DODO opowiedzieliśmy o jego dzieciństwie, rodzinie, edukacji, trudnościach z jakimi się mierzył w tym czasie. Spotkanie PAX TECUM przybliżyło nam postać Frassatiego jako zaangażowanego studenta, obywatela i katolika. Ostatnie spotkanie NA MÓJ RACHUNEK opowiadało o ostatnich dniach życia Pier Giorgio, jego zmaganiu i ogromnej nadziei, którą miał w sobie.

Na naszym kanale yt dostępny jest nagranie ze spotkania PAX TECUM. Warto zajrzeć!